top of page

גישור

Picturs_%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93_3_edite

"אתה הבמאי של חייך"

רובנו מתחברים למשפט הזה כשאנחנו בטוב.

ומה קורה במצבי משבר או סכסוך? האם בליל הרגשות הקשים שאנחנו חווים לצד הפגיעה באגו, משבר האמון וכל הכרוך בטלטלה הגדולה ששומטת את הקרקע מתחת לרגלינו מנתקים אותנו מהמשאבים שלנו ואנחנו שוכחים שיש בידינו היכולת לבחור איך ננהל את המשבר ולמזער נזקים?

תהליכי גישור לגירושין שאני מובילה משקפים את החזון שלי כאדם וכמגשרת המאמינה בהידברות ויישוב סכסוכים בדרכי שלום ונועם. בתהליכים אלו אני מאפשרת לצדדים לפרק את המוקשים הרגשיים הטעונים באמצעות מיומנויות השפה שרכשתי כמנחת NLP. הבנת מפת העולם של המגושרים מעבר למילים, מאפשרת דיוק בתקשורת שלהם עם עצמם ועם בן הזוג ומאפשרת ניהול תהליך בשקיפות ותום לב תוך שמירה על כבוד הדדי . בכינון השיח החדש מתאפשרת פרשנות אחרת ובהתאמה בני הזוג מגיבים אחרת בתקשורת ביניהם או עם הילדים, וכך מתחילים לבצבץ ניצנים של צמיחה והתפתחות אישית, שיתמכו בשינוי שהמשפחה עוברת.

בהליך הגישור אני מובילה את הצדדים להסכמות מתוך ראייה של האינטרסים המשותפים והצרכים של כל חברי המשפחה. התהליך מתקיים תוך הטמעה שאמנם הפירוד משנה את המשפחה, אך מערכות היחסים ימשיכו להתקיים בה לדורות ומאפשר לצדדים מקום של בחירה, חיבור למשאבים וחשיבה יצירתית שמצמצמים משמעותית את המחירים הרגשיים של כל המעורבים ומסייעים בהסתגלות למצב החדש.

לבחירה בדרך של גישור לעומת ניהול הליכים משפטיים יש יתרונות נוספים כמו צמצום ההוצאות המשפטיות, קיצור משך ההליך ושליטה על תוצאת ההליך, שכן ההסכם שינוסח בסיומו הינו מעין חליפה התפורה לצדדים לו והמשקף את ההסכמות שהושגו בתהליך במכלול הנושאים: אפוטרופסות ומשמורת, זמני שהות, מזונות קטינים, מזונות אישה וענייני רכוש.

חשוב לציין כי הליך הגישור הינו סודי וחסוי, כך שבמצב בו הגישור לא צלח והצדדים חזרו להתדיינות בביהמ"ש, לא ניתן להציג כראיה בהליך משפטי עדויות ו/או מסמכים שהוצגו בגישור, או להזמין את המגשר למתן עדות, עובדה המאפשרת לצדדים בתהליך להתנהל בחופשיות וללא חשש.

בעבודתי אני משתפת פעולה במידת הצורך עם בעלי מקצוע מתחומים נוספים.

במסגרת הכשרתי אני מוסמכת להליכי גישור בשיטת "גירושין בשיתוף פעולה". כמו כן הוסמכתי מטעם אגודת הלהט"ב לעריכת הליכי גישור לקהילת הלהט"ב הן לשם הקמת זוגיות וביסוס הסכמים במשפחה והן במקרה של פירוד ושינוי התא המשפחתי.

אז אם אתם רוצים לצייר את תמונת החיים העתידית של המשפחה שלכם לאחר הפרידה, אני מזמינה אתכם לקחת אחריות ולהתקשר לקבוע פגישה ראשונה בתהליך.

bottom of page